facebook.png twitter.png instagram.png youtube2.png  
Mahdollisuuksien paikka

Valmistuneita

Lapin ammattiopistosta, Lapin matkailuopistosta ja Lapin oppisopimuskeskuksesta valmistuneita


LAPIN AMMATTIOPISTOSTA VALMISTUNEITA

 

Rovaniemi

 

Autoalan perustutkinto, autonkuljettaja
Jokimäki Toni, Rovaniemi


Kone- ja metallialan perustutkinto, hienomekaanikko
Mourujärvi Jukka, Posio

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja
Kokko Mico, Ranua
Teräs Niko, Rovaniemi
Ylitalo Tommi, Rovaniemi


Lentokoneasennuksen perustutkinto, lentokoneasentaja
Sammalniemi Eemi, Rovaniemi
Sällinen Mira, Rovaniemi


Liiketalouden perustutkinto, merkonomi
Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala
Kangas Teemu, Rovaniemi
Olli Jyri, Rovaniemi
Siirtola Jenna, Kittilä

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi
Talous- ja toimistopalvelujen osaamisala
Aleksandrova Olga, Rovaniemi
Tommilammi Miska, Oulu

 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
Upola Jere, Rovaniemi

 

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja Käsmä Katri, Pudasjärvi  

 

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja
Kotajärvi Petrus, Rovaniemi

Maanmittausalan perustutkinto, kartoittaja
Puro Niko, Rovaniemi
Rimppi Matti, Rovaniemi

 

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja
Kytölä Robert, Perho
Kumpula Antti, Kemijärvi
Heikkinen Mika, Salla
Linna Jouko, Perho
Simontaival Niklas, Ranua

 

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjauksen perustutkinto, nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja
Salminen Milena, Rovaniemi

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Kuosmanen Oskari, Rovaniemi
Petäjäjärvi Jarkko, Rovaniemi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Ensihoidon osaamisala 
Juujärvi Hanna, Rovaniemi
Nätti Kalle, Ranua
Piekkari Niko, Rovaniemi
Simonen Janina, Rovaniemi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Jalkojenhoidon osaamisala 
Eero Saana-Maria, Tornio
Eeronheimo Susanna, Pello
Karjalainen Liisa, Rovaniemi
Kumpuniemi Marjo, Kemi
Pekkala Taina, Rovaniemi
Senbom-Keränen Merja, Pello
Timokhova Natalia, Kuusamo
Timonen Heli, Rovaniemi

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Kuntoutuksen osaamisala
Angelva Sari, Rovaniemi
Autti Noora, Rovaniemi
Mattila Henriikka, Rovaniemi
Paukkeri Tiia, Rovaniemi
Pesonen Emilia, Rovaniemi
Saukko Annika, Ranua
Tienvieri Henri, Rovaniemi

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala
Guppy Tiia, Rovaniemi
Kokkinen Riikka, Rovaniemi
Kraft Tessa, Rovaniemi
Kumpulainen Jonna, Enontekiö
Köngäs Marita, Rovaniemi
Mursu Marjut, Rovaniemi
Petrov Marita, Rovaniemi
Ryynänen Milla, Rovaniemi
Säkkilä Marianne, Rovaniemi
Veskoniemi Heli, Rovaniemi

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala
Karvonen Karita, Rovaniemi
Määttä Eemeli, Rovaniemi
Poikela Mikko, Rovaniemi
Tornberg Milja, Rovaniemi

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala
Alanne Petra, Rovaniemi
Hietanen Janika, Inari
Huovinen Matti, Rovaniemi
Inkilä Elisa, Rovaniemi 
Korva Hanna, Rovaniemi
Koskiniemi Miia, Rovaniemi
Lassila Jessika, Rovaniemi
Nätynki Sandra, Rovaniemi
Uusipulkamo Markus, Rovaniemi
Ylianttila Laura, Rovaniemi

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Suun terveydenhoidon osaamisala
Arviranta Tuija, Rovaniemi
Hietala Krista, Kuusamo
Joentakanen Johanna, Haapavesi
Juvani Hanna, Tornio
Korteniemi Maria, Rovaniemi
Mentu Hanna, Kemijärvi
Muotkavaara Maria, Tornio
Ronkainen Silja, Kuopio
Simontaival Niina, Rovaniemi
Storgårds Kati, Rovaniemi
Tolpanniemi Anita, Rovaniemi

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Vammaistyön osaamisala
Härkönen Merja, Rovaniemi
Jakku Inka, Tervola

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, Vanhustyön osaamisala
Björkbacka Sari, Rovaniemi
Granat Päivi, Pello
Hiilivirta Tatu, Rovaniemi
Kallo Matti, Rovaniemi
Kyrö Stiina, Inari
Pasanen Satu, Rovaniemi
Piuva Ronja, Rovaniemi
Pulliainen Arttu, Savonlinna
Sundell Nina, Rovaniemi
Vierelä Riitta, Rovaniemi

 

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja
Ylipulli Velu Oskari, Rovaniemi

 

Kemijärvi

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Alatalo Juho, Kemijärvi
Kilpelä Eetu, Kemijärvi
Rae Vesa, Kemijärvi
Säynäjäkangas Aleksi, Kemijärvi
Vartioniemi Nico, Kemijärvi

 

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja
Lahti Miikka, Kemijärvi
Rytilahti Santeri, Kemijärvi

 

Sodankylä

 

Kaivosalan perustutkinto, kaivosmies
Ahola Aatu, Kittilä

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi
Apukka Iina, Sodankylä
Sassali Katja, Sodankylä
Tepsa Riikka, Inari

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Mattila Karita, Sodankylä

 

 

LAPIN MATKAILUOPISTOSTA VALMISTUNEITA

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki
Lappalainen Fiia, Kemijärvi
Peteri Tiia-Mari, Rovaniemi

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija
Kulppi Galina, Kittilä
Mäkinen Nita, Kittilä
Vokkolainen Tarja, Rantasalmi

 

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja
Alemu Helen, Rovaniemi

 

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja
Kenttälä Jenni, Kittilä
Kiviranta Marko, Kotka
Saarelainen Kaarina, Kittilä

 

Laitoshuoltajan ammattitutkinto
Hurula Noora, Rovaniemi
Kajula Nilubon, Rovaniemi
Mattanen Satu, Rovaniemi

 

 

 

 

LAPIN OPPISOPIMUSKESKUKSESTA VALMISTUNEITA

 

Autoalan perustutkinto
Hossein Jast

 

Baarimestarin erikoisammattitutkinto
Heinonen Mika
Kallio Jarno
Launoila Ida
Niemi Tiina
Törmikoski Katja

 

Finanssialan ammattitutkinto
Junes Pekka

 

Hierojan ammattitutkinto
Zlatorunski David

 

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto
Kostamo-Pääkkö Karita

 

Johtamisen erikoisammattitutkinto
Alatalo Sari
Pätsi Eero

 

Kondiittorin ammattitutkinto
Kauppi Anna

 

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto
Pohtila Minna

 

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto
Ylivaara Sami

 

Laitoshuoltajan ammattitutkinto
Harju Pipsa

 

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto
Pyrrö Tiina

 

Liiketalouden perustutkinto
Kukkonen Pauliina
Luokkanen Taneli

 

Liikunnan ammattitutkinto
Ruokanen Iina

 

Logistiikan perustutkinto
Ahvenainen Harri
Huhta Jukka

 

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
Hannuniemi Elina

 

Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Sankowski Tarja

 

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto
Aho Tiina
Mattanen Aleksi

 

Matkailualan perustutkinto
Hekkanen Santeri

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto
Munir Basm Ahmed

 

Puutarhatalouden perustutkinto
Sääskilahti Marianne

 

Päihdetyön ammattitutkinto
Kuosku Anne

 

Suntion ammattitutkinto
Koponen Minna

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Bergman Kaisa
Hildonen Susanne
Kaarela Arja

 

Tarjoilijan ammattitutkinto
Warsell Essi-Maria

 

Tekniikan erikoisammattitutkinto
Saarensalmi Heikki

 

Voimalaitoksen käyttäjän ammattitutkinto
Ylisirniö Kauko

 

Yhdistelmäajoneuvonkuljettajan ammattitutkinto
Jokela Kimmo
Kiiveri Tuomas
Laulumaa Marko
Pellikka Jari

 

Yrittäjän ammattitutkinto
Grönborg Mats
Hokkanen Jaana
Rossi Jari

Kirjoittanut Henna Jokinen
Julkaistu    1.4.2017 13:53

Takaisin etusivulle